Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Wnioski do Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Finansów o przedstawienie informacji publicznej. Co z rezerwą na subwencję oświatową?

2012-02-27, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

      W związku z ostatnio bardzo niepokojącą wypowiedzią pani minister Hanny Majszczyk z Ministerstwa Finansów na temat losów rezerwy przewidzianej w ustawie budżetowej na zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z tytułu planowanego wzrostu składki rentowej od lutego 2012 r. postanowiłem skierować tak do Ministra Finansów, jak i Ministra Edukacji Narodowej odpowiednie wnioski o udostępnienie informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

      Mógłbym odczekać, aż Minister Finansów wraz z Ministrem Edukacji Narodowej zrobią wszystkie błedy jakie mogą zrobić i dopiero wtedy to ogłosić - je oglosić, ale tego nie robię, nigdy tego nie robiłem - każdy to powinien widzeć. Celem przedstawionych wniosków jest przypomnienie obu ministrom na jaki cel rezerwa ta została przewidziana i co się z nią powinno stać. Tym samym ogłaszam alarm dla jednostek samorządu terytorialnego, nagłaśniajcie gdzie tylko możecie ten problem, aby powstrzymać bezpodstawne plany Ministra Finansów (i Ministra Edukacji Narodowej?). Pozostało bardzo niewiele czasu - czas ten liczony jest w dniach a może nawet godzinach!

1. Wniosek do Ministra Edukacji Narodowej,
2. Wniosek do Ministra Finansów.

Wiecej o wypowiedzi pani Hanny Majszczyk >> TUTAJ.

      Podtrzymuję zarzut, że kwota subwencji oświatowej zapisana w ustawie budżetowej na rok 2012 nie spełnia warunku art. 28 ust. 1 ustawy o dochodach jst. Kwota subwencji jest zaniżona o około 1.4 mld złotych. Posiadam już spisany dowód i w odpowiednim czasie zostanie przedstawiony.

Najbardziej na zaniżeniu subwencji oświatowej na rok 2012 stracą zadania oświatowe realizowane przez powiaty i samorządy województw.

> powrót