Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

List do samorządowców:
Samorządowcy, nie działajcie na swoją niekorzyść!

2012-03-27, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Szanowni Państwo.

Długo się zastanawiałem nad tym: napisać ten list, czy też nie? Jest jeden bardzo silny powód aby tego nie czynić, ale jest równie silny powód aby to zrobić. Sprawa dotyczy dodatku wiejskiego i mieszkaniowego.

- Jaki jest powód za tym aby listu tego nie pisać?
Od szeregu lat nauczam samorządy: co należy zrobić aby zoptymalizować wydatki na oświatę a inaczej mówiąc co należy zrobić aby te wydatki poskromić. Tak w materiałach szkoleniowych, jak i w swoich opracowaniach upublicznionych na tej stronie nie piszę o wszystkim o czym mówię w czasie szkoleń. W czasie szkoleń mówiłem i mówię o dodatku wiejskim i mieszkaniowym. Na w/w temat przeszkoliłem znaczną część samorządów, ale pozostała jeszcze duża liczba samorządów do przeszkolenia. Te samorząde, które posłuchały moich zaleceń, dzisiaj są wygrane, i nie domagają się też likwidacji dodatku wiejskiego i mieszkaniowego, bo wiedzą już, że jest on dla nich korzystny. Skoro dodatek wiejski i mieszkaniowy jest dla samorządów korzystny, to tematu nie powinno się poruszać!

- Jaki jest powód za tym aby list ten napisać?
Ostatnio pojawiła się silna presja ze strony niektórych samorządów wiejskich do likwidacji dodatku wiejskiego i mieszkaniowego. Dlaczego ta presja się pojawiła, skoro dodatek wiejski i mieszkaniowy jest dla samorządów korzystny? Odpowiedź zadaje się być prosta: bo samorządy te nie rozumieją jeszcze tego, że dodatki te są dla nich korzystne. Skoro niektóre samorządy działają na swoją i innych samorządów niekorzyść, to list ten powinienem napisać, co niniejszym czynię.

Samorządowcy.

Informujcie o tym liście swoich sąsiadów i przekonujcie ich do racjonalnych zachowań oraz linkujcie do tego listu na innych stronach internetowych.

Dlaczego dodatek wiejski i mieszkaniowy jest korzystny (i jak bardzo) dla samorządów, mówię tylko w czasie szkoleń. Dlaczego mówię tylko w czasie szkoleń? Ci którzy byli na takim szkoleniu, to wiedzą dlaczego!

> powrót