Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Rzeczpospolita opisała nasz spór z Ministrem Edukacji Narodowej.

2014-10-23, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Dnia 21 października 2014 r. na łamach dziennika Rzeczpospolita ukazał się artykuł zatytułowany MEN chowa dane o 6-latkach. W artykule tym autor tekstu (Artur Grabek) poruszył problem podtrzymania przez MEN decyzji administracyjnej wydanej przez p. dyr. Z. Hryhorowicz - OKE Poznań odmawiającej udzielenia mi/nam informacji publicznej na temat zanonimowanych wyników uczniów ze sprawdzianu po 6-klasie. Artykuł ten - w niewielkim bezpłatnym zakresie - dostępny jest tutaj.

Cały artykuł dostępny jest na Interii - kliknij tutaj.

Problem podtrzymania przez MEN decyzji dyr. OKE w Poznaniu opisany w Rzeczpospolitej wywolał poruszenie w internecie - dowód na to możesz znaleźć klikając tutaj.

Na decyzję Ministra Edukacji Narodowej złożona została skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Co zrobi WSA z tym problemem, dowiemy się po rozprawie - której termin nie został jeszcze ustalony.

Przy tej okazji bardzo dziękuję panu profesorowi Bogusławowi Śliwierskiemu za opisanie na swoim blogu przedstawionego tu problemu. Dzięku panu profesorowi - dzięki jego artykułowi Zdaniem MEN i OKE w Poznaniu badania naukowe nie służą interesowi publicznemu Rzeczpospolita zainteresowała się problemem i go odpowiednio nagłośniła.

> powrót