Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Rząd PO-PSL oszukał rodziców dzieci niepełnosprawnych?

2015-11-23, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Dnia 19 listopada 2015 r. o godz. 8:32 otrzymałem taki oto email:

Szanowny Panie Doktorze

serdecznie gratuluję sukcesu w dochodzeniu do prawdy i konsekwentnego obnażania "dziadostwa" MEN. Uważam, że Pana zasługą jest to, że w projekcie ustawy z dnia 29 października 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej na 2016 r. nie znalazłem przepisu adekwatnego do obecnego bubla tj. art. 32. Znamienne jest, że MEN w stanowisku zgłoszonym do MF w ramach uzgodnień projektu ustawy również nie podejmuje tematu - tak więc odpowiednie Zasoby Ludzkie coś zrozumiały. Powstaje pytanie, czy nowa ekipa rządowa nie powróci do tematu?

Pozdrawiam
********** **********
Naczelnik Wydziału Oświaty i **********
Urzędu Miejskiego w **********

Czy autor powyższego emaila ma rację?

W dużej jego (emaila) części pewnie tak, ale w części, w której pisze, że "Pana zasługą jest to, że w projekcie ustawy z dnia 29 października 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej na 2016 r. nie znalazłem przepisu adekwatnego do obecnego bubla tj. art. 32", niekoniecznie musi mieć rację.

A dlaczego?

Ano dlatego, że skoro zapis art. 32 dotyczył tylko roku 2015 i nie został wznowiony na 2016 r., to nie można chyba mi przypisać tego "sukcesu". Ale wtedy, to stanowi bezpośredni dowód na to, że rząd PO-PSL oszukał rodziców dzieci niepełnosprawnych: zrobił wszystko - rozdając wszystkim, kto był chętny na kiełbasę wyborczą - aby w okresie maratonu wyborczego 2014/2015 była cisza przedwyborcza. Ostatecznie jednak, ta kiełbasa wyborcza PO-PSL zdała się psu na budę!

Zatem:    tak czy owak - sierżant Nowak

tzn. albo Zasoby Kapitału Ludzkiego MEN i MF zrozumiały, że art. 32 jest bublem prawnym, albo też rząd PO-PSL oszukał rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Dodatek:

Projekt ustawy - o której mowa wyżej - o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej (na 2016 r.):

  1. projekt ustawy,
  2. uzasadnienie.

> powrót