Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Lekcja 2: Bezpłatna porada dla pani wójt - Gminy Hanna

2016-06-08, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Lekcja 2

Temat: Bezpłatna porada dla pani wójt - Gminy Hanna

Przykład dobrej zmiany w reakcji na „dobre zmiany” w ramach projektu „dobrej zmiany”.

Dok. sygn. - BS.w.27.2016
Do: Wójt Gminy Hanna
      Pani Grażyna Stanisława Kowalik

Dnia 08 czerwca 2016 r.

Szanowna Pani Wójt,

    W związku z procedowanymi już w Sejmie Rzeczpospolitej zmianami - w ramach projektu „dobrej zmiany” - prawa dotyczącego dotowania oświaty, druk sejmowy nr 559/2016, pragnę Panią ostrzec przed możliwością istotnego wzrostu wydatków na oświatę w kierowanej przez Panią Gminy. Wzrost ten wynika wprost ze zmiany – określanej przez ministra ds. oświaty zmianą doprecyzowującą - zapisu art. 80 ust. 3 ustawy o systemie oświaty.

    Ile wyniesie wzrost tych wydatków – w ramach projektu „dobrej zmiany” - na dotację szkół publicznych dotowanych przez Pani Gminę? Trudno powiedzieć – szacuję: strzelam › pi razy drzwi – wzrost ten wyniesie pomiędzy 30% a 60% - od 1 stycznia 2017 r.

    Pani Wójt, łezka w oku się kręci, że nie ma to, jak było za rządów PSL, nieprawdaż? Zanosi się jednak na to, że co było, to se ne vrati. Zapyta Pani zapewne: jak z tym żyć – JAK ŻYĆ pani premier?

    Pani Wójt, nie ma się czym zamartwić – DA SIĘ ŻYĆ – MOŻE PANI DAĆ RADĘ, wystarczy tylko skorzystać z mojej bezpłatnej poRADY. Jeżeli projektowane przepisy wejdą w życie, to proszę przekształcić wszystkie szkoły publiczne w Pani Gminie w szkoły niepubliczne – najlepiej już od 1 września 2016 r. i będzie dobrze, bo przejdzie Pani na tańszy tryb dotowania.

    Gdyby Pani chciała dodatkowo podkręcić sobie i to o kilkadziesiąt procent subwencję oświatową na rok następny, to proszę się ze mną skontaktować – DAMY RADĘ ją podkręcić, powiem Pani, co trzeba zrobić. Wzrost ten nastąpi bez jakiegokolwiek lobbingu.

Z poważaniem,
/-/
dr Bogdan Stępień

DZWONEK - koniec lekcji 2 - teraz przerwa

> powrót