Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

„Piękny” email - od nauczyciela?

2016-07-18, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Dnia 27 czerwca 2016 r. w odpowiedzi na jeden z moich newsletterów otrzymałem od jednego z czytelników bardzo pięknego - tak w formie, jak i treści - emaila:

Chłopie!!!
Wyhamuj, nie podniecaj się i zaakceptuj wygraną; Takie prawo DEMOKRACJI!!!
Czy Ci się to podoba czy nie
PS.
Czy błędy MEN pojawiły się dopiero teraz! Czy wcześniej naprawdę ich nie dostrzegałeś, czy nie chciałeś dostrzegać???
Pracuję w oświacie 20 lat, a więc nie wciskaj mi kitu.

W odpowiedzi na tego pięknego emaila skierował dnia 29 czerwca 2016 r. dwa pisma w formie emaili, pierwszy do nadawcy pięknego emaila a drugie do dyrektora szkoły, która jest właścicielem adresu email:

Szanowny Panie(?) / Szanowna Pani(?),

Bardzo dziękuję za napisanie do mnie "pięknego" emaila.

W związku z tym, co Pan/Pani napisał(a) w swoim emailu proponuję Panu/Pani pracę domową. Praca ta polega na zapoznaniu się z treścią strony www.iar.pl w takim stopni - do tego stopnia, aż zrozumie Pan/Pani nieprawdziwość tez zawartych w "Czy wcześniej naprawdę ich nie dostrzegałeś, czy nie chciałeś dostrzegać???"

Proszę o przedstawienie mi rzeczowego dowodu na to, że Pan/Pani zrozumiała, że tezy zawarte w ww. cytacie są nieprawdziwe. Proponuje termin dwóch tygodni na odrobienie lekcji i przedstawienie mi ww. dowodu.

Jeżeli będę musiał Panu/Pani udowodnić fałszywość tez zawartych w ww. cytacie, to zrobię to publicznie - przedstawię w całości problem na www.iar.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Bogdan Stepien
Szanowny Panie Dyrektorze,

Ostatnio otrzymałem emaila - stanowiący załącznik do niniejszego emaila - z adresu **********, który z pozyskanych informacji ze strony http://************.pl, wynika, że należy do kierowanej przez Pana szkoły.
Pytanie: kto - z imienia i nazwiska oraz stanowiska - wysłał do mnie emaila, o którym mowa wyżej?

Z poważaniem,
Bogdan Stępień

Ponieważ do dnia 7 lipca 2016 r., tak nadawca pięknego emaila, jak i dyrektor szkoły nie zareagowali na moje ww. pisma, w dniu 8 lipca skierowałem do nich kolejną serię pism:
Szanowny Panie(?) / Szanowna Pani(?),

Termin przedstawiony w poprzednim moim emailu jest już wkrótce.
Proszę przemyśleć mój poprzedni email i odpowiedzieć na niego w terminie do dnia: 29 czerwca + 14 dni kalendarzowych. Po tym terminie - jeżeli będę musiał, to uczynić - upublicznię w całości Pana/Pani email z podaniem adresu Pana/Pani emaila.

Pozdrawiam serdecznie,
Bogdan Stepien
Szanowny Panie Dyrektorze,

Poniżej przesyłam Panu treść emaila (wraz z wcześniejszą korespondencją), jaki skierowałem dzisiaj do autora napisanego do mnie "pięknego" emaila, z adresu email kierowanej przez Pana szkoły. Termin, o którym mowa poniżej, jest ostateczny - będą się tu liczyły minuty.

Pozdrawiam serdecznie,
Bogdan Stępień

Ponieważ i druga seria pism nie przyniosła również żadnych efektów, więc dnia 15 lipca posłałem do ww. osób, trzecią i ostatnią serię pism:
Szanowny Panie(?) / Szanowna Pani(?),

Skoro Pan/Pani nie zechciał(a) podjąć refleksji nad tym, co do mnie napisał(a), więc zgodnie z zapowiedzią, Pana/Pani email do mnie upublicznię wraz z podaniem adresu email. Zrobię to dnia 17 lipca 2016 r.

Pozdrawiam serdecznie,
Bogdan Stepien
Szanowny Panie Dyrektorze,

Skoro Pan nie zechciał podjąć odpowiednich działań/refleksji nad tym, co do mnie napisała osoba z adresu będącego własnością kierowanej przez Pana szkoły, więc zgodnie z zapowiedzią, cały email skierowany do mnie upublicznię wraz z podaniem adresu email. Zrobię to dnia 17 lipca 2016 r.

Pozdrawiam serdecznie,
Bogdan Stępień

Gdyby nie różne okoliczności, to wczoraj - tj. dnia 17 lipca - ten wpis byłby upubliczniony z podaniem adresu email nadawcy pięknego emaila. Dzisiaj jednak przed napisaniem tego wpisu otrzymałem email od dyrektora ww. szkoły ws. pięknego emaila:
Witam serdecznie!

Przepraszam za incydent z e-mailem, ale to nie są moje słowa.
Wyjaśnienia składam już na kolejny adres e-mailowy.
Prawdopodobnie ktoś się włamał na "skrzynkę" szkoły lub podpatrzył w sekretariacie hasło i robi sobie żarty w imieniu szkoły lub chce mi zaszkodzić?!
Zmieniliśmy hasło i mam nadzieję, że takie niegrzeczne odpowiedzi się już nie powtórzą.
Jeszcze raz przeprasza i pozdrawiam
******** *******
dyrektor szkoły.

W odpowiedzi na wyjaśnienia dyrektora szkoły dzisiaj przesłałem mu poniższe pismo i tymczasowo zamykam problem:
Szanowny Panie Dyrektorze,

Dziękuje za odpowiedź i wyjaśnienia.
Termin odpowiedzi minął jednak wczoraj tj. 17 lipca 2016 r.
Treść omawianego emaila zgodnie z zapowiedzią upublicznię, ale póki co, to jednak powstrzymam się od podania adresu nadawcy tego emaila. Poczekam miesiąc aż złoży Pan doniesienie/zawiadomienie do odpowiednich służb państwowych tj. policji/prokuratury o włamaniu się do skrzynki pocztowej kierowanej przez Pana szkoły. Jeżeli Pan w tym terminie tego nie uczyni, to upublicznię również adres nadawcy tego "pięknego" emaila.
Jeżeli złoży Pan do ww. służby stosowne doniesienie/zawiadomienie, proszę o przedstawienie mi na to dowodu.

Pozdrawiam serdecznie,
Bogdan Stępień

> powrót