Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

MEN-owska logika: jeżeli jabłko jest zielone, to jest ono czerwone

2016-11-24, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

MEN pod dłuższą moją presją, zmuszone zostało do zmodyfikowania algorytmu podziału subwencji oświatowej, w taki sposób, aby nie dochodziło w nim do dzielenia przez ZERO. Modyfikacji tej jednak dokonało w absurdalny sposób:

zapis przed modyfikacją:
Li-łączna liczba uczniów szkół w i-tej jednostce samorządu terytorialnego, ustalona na podstawie danych systemu informacji oświatowej dla bazowego roku szkolnego według stanu na dzień [...] i dzień [...].
   
zapis po zmodyfikacji - po niby usunięci błędu:
Li-łączna liczba uczniów szkół w i-tej jednostce samorządu terytorialnego, ustalona na podstawie danych systemu informacji oświatowej dla bazowego roku szkolnego według stanu na dzień [...] i dzień [...]. W przypadku gdy łączna liczba uczniów szkół w i-tej jednostce samorządu terytorialnego jest równa zero przyjmuje się Li = 1.

W zmodyfikowanym zapisie MEN dekretuje, że "gdy Li = 0 przyjmuje się Li = 1,", a skoro tak, to przez analogię można zadekretować, że gdy jabłko jest zielone, to przyjmuje się, że jest ono czerwone, gdy masz pustą kieszeń, to masz pełną kieszeń, gdy jesteś głodny, to jesteś syty, gdy 2+2=4, to 2+2=5, itp., itd. ... ponadto: "poległ, to po prostu zginął", "sprawdzian po 6-klasie niczego nie sprawdzał, niczego nie mierzył", itp., itd.

Oj ciekawie nam się to wszystko zapowiada ciekawie, bo jeżeli reforma oświaty p. ministry jest tak "przemyślana, zaplanowana i policzona", jak powyższa modyfikacja algorytmu podziału subwencji, to niezły będziemy mieli ubaw - niezly będzie cyrk.

Już tylko patrzeć, jak z men-owskiego zaplecza ujawni się jakiś super-siłacz , który powstrzyma Ziemię a poruszy Słońce?.

> powrót