Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Przesunięcie terminów szkolenia nt. subwencji i dotacji dla oświaty oraz [...]

2017-03-02, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Dnia 19 lutego 2017 r. ogłosiłem, że przeprowadzę szkolenie zatytułowane "Subwencja i dotacje dla oświaty oraz skutki reformy oświaty". W międzyczasie miały jednak trzy ważne fakty:

  1. okazało się, że terminy szkolenia zbiegają się z intensywną pracą samorządów nad przystosowaniem sieci swoich szkół do reformy oświaty - uwaga samorządów,

  2. okazało się, że z otrzymanych ostatnio z MEN odpowiednich danych wynika, że w subwencji oświatowej nie ma grosza na reformę oświaty,

  3. minister edukacji - pani Anna Zalewska powiedziała, że obecny sposób (inaczej algorytm podziału subwencji) subwencjonowania oświaty jest archaiczny; archaiczne to jest - i to coraz bardziej, ale Ministerstwo Edukacji Narodowej, i nadszedł już najwyższy czas aby go wygasić.

Te trzy fakty spowodowały, że jeszcze w ub. tygodniu podjąłem decyzję o przesunięciu szkolenia na późniejszy termin, ale ogłaszam to dopiero dzisiaj, bo projekt był mocno zaawansowany i przesunięcie terminów wymagało odpowiedniej synchronizacji podjętych wcześniej wielu działań. W nowym programie szkolenia zostaną uwzględnione powyższe punkt: 2 i 3.

Nowe terminy szkoleń zostaną podane najpóźniej dnia 31 marca br, a przewidywany termin rozpoczęcia szkoleń, to drugi tydzień maja (tj. od 8 (15?) maja).

Do czasu ustalenia nowych terminów można złożyć zainteresowanie tym szkoleniem wypełniając formularz dostępny pod adresem www.iar.pl/SiD_znt.html.

Po ogłoszeniu nowych terminów aktywny stanie się formularz do rejestrowania zgłoszeń pod adresem www.iar.pl/SiD.html.

> powrót