Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Dziewięć lat poprawy, Zalewska skasowała w prawie rok

2019-04-01, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Średnio część etatu przypadająca na stosunek pracy (umowę o pracę) nauczyciela systematycznie rosła od lat. Najniższa wartość etatu na stosunek pracy występowała w gminach wiejskich. Reforma Zalewskiej skasowała jednak za jednym razem tą wieloletnią poprawę. Spośród samorządów realizujących zadania gminy najsilniejszy spadek etatu przypadający na stosunek pracy wystąpił w gminach wiejskich (spadek o 4%). Poniżej przedstawiam trzy wykresy obejmujące gminy: wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miejskie (bez miast grodzkich).

Załadowanie poniższych wykresów może chwilę potrwać.

Wykres 1: Liczba nauczycieli (stosunków pracy) i liczba ich etatów oraz część etatu przypadająca na stosunek pracy wg stanów wrześniowych za lata 2008-2018 - organ prowadzący: gmina wiejska (jeżeli wykres się nie załadował, kliknij na link w kolorze czerwonym)

Wykres 2: Liczba nauczycieli (stosunków pracy) i liczba ich etatów oraz część etatu przypadająca na stosunek pracy wg stanów wrześniowych za lata 2008-2018 - organ prowadzący: gmina miejsko-wiejska. (jeżeli wykres się nie załadował, kliknij na link w kolorze czerwonym)

Wykres 3: Liczba nauczycieli (stosunków pracy) i liczba ich etatów oraz część etatu przypadająca na stosunek pracy wg stanów wrześniowych za lata 2008-2018 - organ prowadzący: gmina miejska (bez miast grodzkich). (jeżeli wykres się nie załadował, kliknij na link w kolorze czerwonym)

> powrót