Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Dodatek za wychowawstwo ograniczy dodatek motywacyjny

2019-06-26, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Dnia 26 czerwca 2019 roku Senat RP przyjął bez poprawek ustawę z dnia 13 czerwca 2019 roku o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, a to oznacza, że wychowawcy klas, od 1 września będą otrzymywać za tą funkcję dodatek nie mniejszy niż 300 zł na miesiąc.

Minimalna wartość tego dodatku nie będzie zależała od wielkości klasy. Wychowawca klasy 5 osobowej i wychowawca klasy 30 osobowej, z pewnością będą otrzymywali w praktyce identyczny dodatek, wg tzw. sprawiedliwości społecznej narzuconej samorządom i nauczycielom przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Wartość tego dodatku istotnie wzrosła i się usztywniła w stosunku do dotychczasowej praktyki w samorządach, a ponieważ jest on elementem wynagrodzenia nauczycieli - uwzględnionym w art. 30 ust. 1 ustawy - Karta Nauczyciela, to samorządy, które liczą każdy grosz z pewnością ograniczą środki na dodatek motywacyjny dla nauczycieli.

W konsekwencji, wprowadzone przepisy doprowadzą do większej urawniłowki w wynagrodzeniach nauczycieli i odbędzie się to głównie kosztem nauczycieli wyróżniających się w pracy.

Takie mamy teraz czasy, no i stare porzekadło: obyś cudze dzieci uczył.

Tak Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kierownictwem Partii Prawa i Sprawiedliwości, i w ramach programu „dobrej zmiany” dba o dobrych nauczycieli.

> powrót