Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Petycja do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie prawniczego badziewia

2020-01-02, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Pan Roman Jacek Arseniuk w dniu 2 grudnia 2019 roku przedstawił - w interesie publicznym, Rzecznikowi Praw Obywatelskich petycję w sprawie ustalenia, czy publikowanie na oficjalnej stronie internetowej RPO stanowisk, opinii i ekspertyz prawnych jest prawnie uregulowane i zapobiega publikowaniu prawniczego badziewia. Petycja ta została w dniu 9 grudnia 2019 roku opublikowana na stronie obsługującej Rzecznika Praw Obywatelskich (pod adresem BDG-WP.053.3.2019).

Autor tej petycji pisze w niej między innymi:

Problem uważam za ważny z tego powodu, że poziom prawników trafnie, moim zdaniem, kilka lat temu określił jeden z ministrów, mówiąc, że w jego ministerstwie pracuje 60 prawników, ale on ufa opiniom tylko dwóch.

Ponieważ od wielu, wielu lat, co roku otrzymuję od instytucji państwowych po kilkadziesiąt odpowiedzi na moje skierowane do nich pisma, i ponieważ większość tych odpowiedzi, to wzorcowe / klasyczne badziewie, więc z wielkim zapałem dnia 15 grudnia 2019 roku poparłem powyższą petycję.

Produkowane w coraz to większej ilości badziewie przez urzędników (w tym urzędników-prawników) państwowych, coraz bardziej zaczyna doskwierać normalnym obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej i coraz bardziej tym badziewiem ich terroryzować. Podobnie jest ze stanowionym przez Sejm RP prawem.

Skierowane przeze mnie do Rzecznika Praw Obywatelskich poparcie powyższej petycji wymusiło na nim uznanie jej za petycję wielokrotną, oraz ogłoszenie zbierania dodatkowego poparcia dla niej.

Dowód na moje poparcie powyższej petycji:

- email do RPO ws. poparcia petycji,
- załącznik do emaila popierającego petycję,
pomimo tego, że jestem doktorem nauk fizycznych, to w powyższym załączniku (poparciu petycji) użyłem swojego pierwszego tytułu zawodowego,

Apel do osób zatroskanych o jakość naszego państwa, jakość stanowionego prawa oraz jakość pism tworzonych w organach władzy państwowej, poprzyjcie i Wy tę petycję.

Gotowiec: wzór pisma popierającego petycję.

> powrót