Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Minister ds. oświaty - na szczęście - nie uległ naciskom Związku Gmin Wiejskich RP.

2012-11-13, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Związek Gmin Wiejskich RP (ZGW RP) głównie poprzez swojego wiceszefa od dłuższego czasu lobbował likwidację dodatków socjalnych dla nauczycieli: wiejskiego i mieszkaniowego. Wielokrotnie poprzez swoje opracowania informowałem samorządy, że likwidacja tych dodatków jest niekorzystna finansowo dla gmin wiejskich ale ZGW RP szedł nadal w zaparte. W Ministerstwie Edukacji Narodowej przynajmniej niektórzy wiedzą już, że likwidacja tych dodatków jest niekorzystna finansowo dla gmin wiejskich, i być może dlatego - pomimo silnych zabiegów wiceszefa ZGW RP, nie chce ono zrobić gminom wiejskim krzywdy.

Ktoś zapyta zapewne: jaki jest na to dowód, że pomimo że ZGW RP chce strzelić gminom wiejskim w kolano poprzez likwidację w/w dodatków, MEN nie chce mieć z tym nic wspólnego? Dowód jest prosty. Proszę spojrzeć na projekt rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej w roku 2013 >> TUTAJ.

W w/w projekcie nie uległa zmianie - w stosunku do lat ubiegłych - wartość wagi R, nie uległ też zmienie opis tej wagi, a to oznacza, że bardzo silne lobbowanie przez wiceszefa ZGW RP likwidacji dodatków socjalnych dla nauczycieli spaliło na panewce.

Za to Ministerstwo Edukacji Narodowej ma u mnie PLUSA, co nie oznacza, że nie ma w innych sprawach MINUSÓW.

Sprawdź, ile Twoja gmina dostawała subwencji na dodatek wiejski i mieszkaniowy >> TUTAJ.

p.s. Z braku czasu, to tylko tyle ws. w/w rozporządzenia. W wolnej chwili napiszę w oddzielnym komentarzu coś więcej w sprawie dodatkowych/nowych wag, zmiany wartości innych wag oraz innych zapisów.

> powrót