Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Miesięczna cisza wyborcza w PKN Orlen.

2014-06-28, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Z jednej z taśm seryjnego nagrywacza - z ust samego prezesa PKN ORLEN (p. Jacka Krawca) dowiadujemy się że : "Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim gadać. Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napier****ł. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, ku**a, to paliwo może być nawet i po 7 zł [śmiech]".
Na to p. Włodzimierz Karpiński - szef Ministerstwa Skarbu: "Nie no, tak było, nie? […] Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone."

Czy te usta mogą kłamać?

Z powyższego wynika, że co Pomniejsi Sekretarze Partii nie muszą wiedzieć wszystkiego i nie wiedzą, bo nad wszystkim czuwa Premier - Naczelny Propagator Wysokich Standardów Sprawowania Władzy.

Wróćmy jednak do meritum:
O co chodziło z tym paliwem w roku wyborczym 2011 do Sejmu i Senatu RP? Co można wnioskować z wypowiedzi Pomniejszego Sekretarza Partii ([...] już wiadomo, że wygraliśmy [...]) pełniącego funkcję prezesa PKN ORLEN? - i sowicie opłacanego z ceny paliwa?

Aby odpowiedzieć sobie na te pytania, proszę spojrzeć na poniższy wykres. Wykres ten został sporządzony w oparciu o archiwalne dane dostępne na stronie www.orlen.pl wg stanu z dnia 27 czerwca 2014 r.

X powyższego wykresu, to poszczególne miesiące w latach od 2009 do 2013 a Y, to liczba zmian cen hurtowych benzyny E98 w PKN Orlen wg poszczególnych miesięcy.

Z wykresu widzimy, że w latach 2009, 2010, 2012 i 2013 liczba zmian cen hurtowych benzyny E98 w PKN Orlen wahała się od 17 do 23 na miesiąc. W roku 2011 we wrześniu czyli miesiącu (przed)wyborczym liczba zmian tych cen wyniosła tylko DWA, choć w tym okresie kurs USD wzrósł najsilniej ze wszystkich miesięcy tego roku.

Co wynika z powyższego wykresu w powiązaniu z taśmami?

Wychodzi na to, że przed wyborami do Sejmu i Senatu RP w roku 2011 r. musiała się odbyć mniej więcej taka oto "rozmowa":

- Towarzysze - Pomniejsi Sekretarze Partii - pomożecie? (w domyśle: spróbujcie nie pomóc!)
- Spoko - Pierwszy Sekretarzu Partii - pomożemy!


No i pomogli - wszystko po to, aby nie spłoszyć zahipnotyzowane ptaszki siedzące wygodnie na grzędach - przed 40 i więcej calowymi telewizorniami, i dziobiące wysokich standardów prawdę podawaną im z rąk TVN, TVP i Polsatu, a później - zaraz po wyborach "Teraz, ku**a, to paliwo może być nawet i po 7 zł", oznajmił Naczelny Propagator Wysokich Standardów Sprawowania Władzy.


Dodatkowo spójrz na:
- Przedwyborcza w 2011 r. ustawka polityki cen hurtowych benzyny E98 w PKN Orlen,
- Edukacja a wybory - Część I.

> powrót