Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Serce mi się raduje, bo nasze badania trafiają do ludzi

2015-10-21, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Wczoraj tj. dnia 20 października 2015 r. natrafiłem w internecie na artykuł - p. Pawła Piekarczyka, w którym w dwóch pierwszych jego akapitach czytamy:

„Z wykształcenia, zamiłowania i powołania jestem matematykiem, a że większość mojego życia jest od matematyki odległa, zdarza mi się czasem, że po prostu tęsknię za precyzją matematycznego języka, szukam ciekawych treści w literaturze i w sieci. Tym razem niezwykle ciekawą wiadomość po prostu otrzymałem pocztą elektroniczną.

Dzięki tej informacji na stronach Instytutu Analiz Regionalnych odnalazłem znakomity materiał. Stworzyli go Panowie Bogdan Stępień i Kamil Stępień. Przedstawiona tu analiza została zaprezentowana podczas XLIII Konferencji Zastosowań Matematyki – Instytutu Matematycznego PAN w Zakopanem-Kościelisku 6 września 2014 r. Panowie zbadali korelacje pomiędzy wynikami wyborów a wynikami egzaminów szóstoklasistów i egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych województwach.”

Cały artykuł p. Piekarczyka dostępny jest tutaj >> O pewnych korelacjach.


Dla przypomnienia proponuję:

  1. Edukacja a wybory,

  2. Korelacje poparcia dla kandydatów wg województw w I turze wyborów prezydenckich - 2015 z wojewódzkimi wynikami młodzieży w nauce,

  3. Podsumowanie: Korelacje poparcia wg województw w II turze wyborów prezydenckich z wynikami młodzieży w edukacji wg województw.

> powrót