Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Co wybierze MEN: przyzna się do błedów w art. 80 ust. 3 ustawy o systemie oświaty i obieca ich bardzo szybkie usunięcie, czy problem trafi do Sądu Administracyjnego?

2013-03-25, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

    Kiedyś obiecałem Czytelnikom, że przyjdzie taki czas w którym zajmę się art. 80 i 90 ustawy o systemie oświaty. Ten czas właśnie nadszedł. W obu w/w artykułach aż się roi od różnego rodzaju błędów i bzdur, które są kolejnym dowodem na to, że Ministerstwo Edukacji Narodowej kierowane przez nauczycieli matematyki opętał analfabetyzm matematyczny, że W MEN było źle a jest jeszcze gorzej.

    W artykule pt. Konia z rzędem temu, kto wie o co w art. 80 ust. 3 ustawy o SO chodzi? opisałem problem z art. 80 ust. 3 ustawy o systemie oświaty. Ewidentnie w art. 80 ust. 3 są błędy i nie można ich poprzez interpretację - bez zmiany prawa, usunąć. W odpowiedzi na pismo skierowane w tej sprawie do ministra ds. oświaty otrzymałem odpowiedź (syg. DAP-337-1/2013) z której jednoznacznie wynika, że ministerstwo ten błąd dostrzegło ale jak zwykle - idzie w zaparte i udaje, że wszystko jest ok.

    Jedna z podstawowych reguł interpretacyjnych prawa stanowi, że zwrotów brzmiących odmiennie nie należy rozumieć jednolicie lecz odmiennie, a skoro tak, to między innymi zwrot kwota przewidziana na jednego ucznia szkoły danego typu i rodzaju w części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego nie może być rozumiany - jak sugeruje minister ds. oświaty, jako kwota przewidziana na jednego ucznia szkoły danego typu i rodzaju w części oświatowej subwencji ogólnej otrzymanej przez jednostkę samorządu terytorialnego.

    W związku z powyższym - dnia 25 marca 2013 r. ponownie skierowałem wniosek do ministra ds. oświaty w sprawie udostępnienia odpowiednich informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Wniosek dostępny jest >> tutaj.

    Oprócz błędów w art. 80 ust. 3 ustawy o systemie oświaty, które omawiane są tutaj jest jeszcze jeden w nim bład, o którym napiszę w innym artykule.

Podobne tematy:

  1. Konia z rzędem temu, kto wie o co w art. 80 ust. 3 ustawy o SO chodzi?
  2. Pytanie do samorządów.
  3. Ministerstwo Edukacji Narodowej się ocknęło, ale [...].
  4. List otwarty do ministra ds. oświaty oraz przewodniczącego Krajowej Rady RIO ws. przepisów o dotowaniu oświaty.

> powrót