Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Defekt egzaminatora w OKE - Poznań.

2014-11-25, autorzy: Bogdan Stępień & Zespół                                                     > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Dotychczas anomalie w rozkładach liczby uczniów wg uzyskanych przez nich punktów na granicy zdawalności matury - z języka polskiego i matematyki z poziomu podstawowego - określaliśmy jako oszustwo. Od tego momentu jednak, to oszustwo będziemy określać/nazywać bardziej naukowo, bo jako defekt egzaminatora. Robimy to na przekór temu, co twierdzi lub próbuje nam wmówić/narzucić MEN i CKE nazywając to zjawisko efektem egzaminatora. To zjawisko, to nie żaden efekt a defekt! - defekt, defekt, defekt, [...].

Wychodzi na to, że Zasoby Kapitału Ludzkiego - tak MEN, jak i w CKE - mają tak duże braki z wykorzystania wiedzy w praktyce, że powinny zacząć się edukować od prawidłowego rozumienia określeń - w tym takich, jak efekt i defekt.

W tym opracowaniu - jako Zespoł - przedstawiamy skalę defektu egzaminatora w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Dlaczego OKE w Poznaniu została wybrana, jako przykład szczegółowej prezentacji defektu egzaminatora? Odpowiedź jest złożona, bo między innymi młodzież z rewiru OKE w Poznaniu osiąga bardzo słabe wyniki w edukacji, które wraz ze wzrostem stopnia edukacji (podstawówka, gimnazjum, ...) się pogarszają oraz dlatego, że p. Zofia Hryhorowicz, jako jedyny dyrektor OKE w kraju utrudnia mi - jak tylko potrafi - dostęp do informacji publicznej. I żeby sprawa była jasna - nie ma w tym żadnych podtekstów ani innych knowań.

Teraz do rzeczy,
proszę spojrzeć na wykresy zamieszczone pod linkami w poniższych tabelach.

Tabela 1. Rozkłady liczby uczniów oraz ich procentowe rozkłady wg uzyskanych punktów z języka polskiego i matematyki z poziomów podstawowych - matura 2014 po sesji majowej oraz łącznie po sesji poprawkowej w OKE Poznań (wykresy rozkładów dostępne są po kliknięciu na poniższe ikony):

Rozkłady liczbowe uczniów                 Rozkłady procentowe uczniów
język polski matematyka język polski matematyka

Tabela 2. Procentowe zmiany procentowych rozkładów liczby uczniów z egzaminu maturalnego łącznie po sesji poprawkowej względem sesji majowej matury w OKE - Poznań dotyczy matury'2014 (wykres zmiany rozkładów dostępny jest po kliknięciu na poniższą ikonę):

Wnioski z wykresów tabeli 1 i 2:

Na tym etapie wywodów niech sobie każdy z czytelników sam je wyciąganie
oraz oceni prawdziwość hipotezy:

edukacja (jej wyniki) w obszarze działania OKE-Kraków to ekstra-klasa, a w obszarze działania OKE-Poznań to trzecia liga (więcej >> tutaj).


Inne oparcowania na podobny temat:
  1. Oszustwa na maturze'2014: szczegóły - cuda przy progach zdania matury.
  2. Zjednoczone siły MEN i CKE bronią się efektem egzaminatora.
  3. W USA za to grozi do 20 lat więzienia a w Polsce ile?.

> powrót

 
   
-->