Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Piękny widok: Zalewska wywiesiła białą flagę ws. uchylenia art. 30a ustawy KN

2016-12-09, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

    Dnia 21 listopada 2016 r. przedstawiłem jedno z ostrzejszych opracowań zatytułowane Zalewska chce dobić targu z samorządami kosztem nauczycieli? W opracowaniu tym ujawniłem zamiary MEN, co do art. 30a ustawy KN oraz wykazałem, że likwidacja tego przepisu od 2017 r. jest niemożliwa lub też PiS-MEN zechce postawić Pana Prezydenta pod ścianą.

    Oprócz powyższego, dnia 25 listopada 2016 r. przedstawiłem Ministrowi Edukacji Narodowej wniosek (BS.w.38.2016) w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej o przedstawienie mi uzasadniania do uchylenia przepisu art. 30a ustawy KN od 2017 r., na który dotychczas nie otrzymałem odpowiedzi - pomimo tego, że ustawowy termin na odpowiedź minął właśnie dzisiaj.

    Wysłuchałem w czasie rzeczywistym via - internet wszystkie wielogodzinne posiedzenia Nadzwyczajnej Podkomisji ds. (kontr?)reformy oświaty pani Zalewskiej. Pomimo prób, tak ze strony opozycji, jak i strony społecznej o wycofanie się się PiS-MEN-u z likwidacji art. 30a ustawy KN, to jednak (kontr?)reformatorka polskiej oświaty wraz ze swoimi partyjniakami, byli nieugięci - art. 30a do likwidacji!

    Na posiedzeniach tej Podkomisji zostali wyznaczeni posłowie sprawozdawcy a dokładniej mówiąc została wyznaczona posłanka sprawozdawczymi (również z Dolnego Śląska, jak p. Zalewska) i wydawało się, że wszystko jest pozamiatane. Będąc bezradnym już w tej sprawie, postanowiłem poczekać na moment, kiedy ustawy (kontr?)reformujące oświatę zostaną przekazane do Pana Prezydenta i zostanie on postawiony pod ścianą.

    W dniu 08 grudnia 2016 r. na posiedzeniu wspólnym Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży (ENM) oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (STR) w czasie rozpatrywania sprawozdania Nadzwyczajnej Podkomisji o rządowym projekcie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (druk nr 1031), pani Zalewska ni stąd ni zowąd oznajmiła światu, że wycofuje się z uchylenia przepisu art. 30a i 30b ustawy - KN, którego uchylenie wprowadziła sama do ww. projektu ustawy i to już po konsultacjach, i broniła tego uchylenia do upadłego w czasie posiedzenia Nadzwyczajnej Podkomisji.

    Wywieszenie białej flagi przez p. Zalewską a związane z jej wycofaniem się z uchylenia art. 30a ustawy - KN można odsłuchać o godz. 18:48:28 w zapisie z posiedzenia wspólnego: Komisji ENM i STR dostępnego >>> tutaj.

    Wg mojej opinii, wyjaśnienia pani Zalewskiej dotyczące jej wycofania się z uchylenia art. 30a ustawy - KN, są klasycznym jej bajerem, tu nie chodzi o nauczycieli, a o to, że doleciało wreszcie do niej, że Pan Prezydent zostałby postawiony przez nią pod ściana i musiałby natychmiast podpisać jej wiekopomną (kontr?)reformę oświaty - a gdzie jego czas na zastanowienie się - choćby udawanie, że się zastanawia?

To taka mała rzecz w tej calej (kontr?)reformie oświaty a jednak człowieka cieszy. :)

Dodatek - dodano o 09:45 dnia 11.12.2016:

Dzisiaj znalazłem na stronie NSZZ - Solidarność'Oświata taki oto artykuł Jednorazowe dodatki uzupełniające [jeszcze] zachowane. Z treści tego artykułu wynika, że wywieszenie przez Zalewską białej flagi, to tylko i wyłącznie ich zasługa. No może może, trzeba jednak wiedzieć, że w prywatych emaila kierowanych do p.Ryszarda Proksy - przewod. NSZZ Solidarność Oświata, informowałem go o zamiarze MEN i poinformowałem go, że przedstawię opracowanie zatytułowane Czy p. Ryszard PROKSA "nadal pije sobie z dziubka" z p. Anną ZALEWSKĄ? Opracowania tego jednak nie przedstawiłem i może nie będzie potrzeby już tego czynić.

> powrót