Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Ile jest szkół w szkole?

2013-06-28, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót
© Copyright. Cytowanie/powoływanie się jest dozwolone jedynie z podaniem autora i źródła - pełnego odnośnika!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/13 pragnę zadać czytelnikom proste pytanie:
Ile może być szkół w szkole?

Ktoś zapewne z czytelników pomyśli: co to za głupie pytanie - przecież w szkole jest szkoła, jedna szkoła! Jeżeli ktoś, tak sobie pomyśli, to zdradzi swoje zacofanie i wstecznictwo. Nie od dziś przecież wiadomo, że są już mleka, w których jest ZERO MLEKA w mleku! Nie od dzisiaj wiadomo, że są masła, w których jest ZERO MASŁA w maśle! Ale są też i produkty, w których są TRZY w JEDNYM! To jest postęp! To jest prawdziwy postęp!

Skoro mamy już taki wszechogarniający nas postęp, to niby dlaczego w szkole musi być szkoła, albo dlaczego w szkole nie może być np. PIĘĆ szkół? Za postęp polskiej edukacji odpowiedzialna jest umiłowana władza Ministerstwa Edukacji Narodowej. Czy umiłowana władza MEN nadąża za postępującym postępem? Nie to że nadąża, ale nawet sama kreuje postępowy postęp.

Dotychczas - już nawet w szkołach podstawowych - nauczano, że 11-1 = 10, ale od wprowadzenia w życie art. 30a ust. 2 ustawy KN a przygotowanego przez Zasoby Kapitału Ludzkiego MEN należy uznawać, że 11-1 = -1! A skoro tak, to szykuje nam się nawet nie postęp a postępowa rewolucja naukowa. Polska zasłynie w świecie z nowej postępowej matematyki i wyprowadzi świat z kryzysu. Cały świat stanie się Zieloną Wyspą zamieszkałą przez szczęśliwych Zielonych Ludzików.

Wróćmy jednak do problemu: ile może być szkół w szkole?

Rozważmy prosty przykład:

Załóżmy, że mamy Szkołę Podstawową Nr -200 w Warszawie przy ulicy Zielona Wyspa -111/aA, i że jest w niej po jednym oddziale na klasę. Niech w każdym oddziale będzie po 20 uczniów. Dla uproszczenie przyjmijmy, że w pierwszej klasie jest czterech uczniów z niepełnosprawnościami i każdy z nich ma inną niepełnosprawność (P2, P3, P4 i P5).

Ile jest szkół w ww. szkole?
Wg tradycyjnej/konserwatywnej a zatem zacofanej i wsteczniackiej metody, w tej szkole jest jedna szkoła - bo szkoła to szkoła!

A ile jest szkół w ww. szkole wg postępowej metody?
Wg postępowej metody - opracowanej przez postępowe Zasoby Kapitału Ludzkiego MEN, liczba szkół w tej szkole wynosi PIĘĆ! - w tym: 4 szkoły mające po JEDNYM uczniu i jedna szkoła mająca 5*20 + 20 - 4 = 116 uczniów. Postępowa metoda ustalania liczby szkół w szkole opisana jest w dokumencie MEN syg. DAP-GK-337-2a/2013 (koniecznie przeczytaj też: Stanowisko MEN jest sprzeczne z praktyką RIO).

Jak widać z powyższego, możemy być dumni z naszej umiłowanej władzy, umiłowanych partii rządzących i opozycyjnych, umiłowanych naszych posłanek i posłów, to dzięki nim Polska wybija się na światowego lidera w nowych / postępowych naukach i w nowych / postępowych technologiach. Niech żyje nam WADZA! Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje!

Więcej o wszechogarniającym nas postępie przeczytasz tutaj.


Podobne tematy:

  1. Konia z rzędem temu, kto wie o co w art. 80 ust. 3 ustawy o SO chodzi?
  2. Co wybierze MEN: przyzna się do błedów w art. 80 ust. 3 ustawy o systemie oświaty i obieca ich bardzo szybkie usunięcie, czy problem trafi do Sądu Administracyjnego?
  3. Ministerstwo Edukacji Narodowej się ocknęło, ale [...].
  4. List otwarty do ministra ds. oświaty oraz przewodniczącego Krajowej Rady RIO ws. przepisów o dotowaniu oświaty.
  5. „Typy i rodzaje" szkół, o których mowa w art. 80 i 90 ustawy o systemie oświaty.
  6. Stanowisko MEN jest sprzeczne z praktyką RIO.

> powrót